İstanbul17 °C
  1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Alçalan Burç Neye Göre Hesaplanır? Alçalan Burç Hesaplama
Alçalan Burç Neye Göre Hesaplanır? Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç Neye Göre Hesaplanır? Alçalan Burç Hesaplama

Gökyüzü, yıldızlar, gezegenler insanların burçlar dediği sistemi oluşturur. Yıldızların kaymasının, gökyüzünün hareket etmesinin, gezegenlerin yerlerinin bile değişmesinin bu sistemde yorumlanması gerekir.

A+A-

Burç diyerek tabir edilen sistem aslında galakside bulunan 12 takım yıldızıdır ve her bireyin farklı bir Yıldız Haritası vardır.

 Yıldız Haritası Nedir?

 Yıldız haritası, kişinin dünyaya geldiği andaki gök cisimlerinin, yıldızların durumunu gösteren şemadır.

 Yıldız Haritasının ismini astrolojik tablo, doğum haritası diye de bulmanız mümkün.

 Kişiden kişiye değişmekle birlikte insanlar burçların bizim karakter özelliklerimizi etkilediği inancına sahip özellikle burç sistemlerinin en çok etkilediği bölge, insan vücudundaki en önemli organ diye söylediğimiz beyindir. Araştırmalara göre 12 burç insan beyninin 'Prefrontal Korteks' dediğimiz kısmını etkiliyor.

 Prefrontal Korteks Nedir?

  Beynimizin en geç gelişen kısmı olmakla birlikte bu bölgenin işlevleri oldukça önemli ve çeşitlidir. Örneğin; problem çözme, sosyal planlama, mantık, empati yeteneği, sosyal beceriler, yöneticilik.

 Özetle bütün sinir sistemi aktivitelerinin tümü. İnsanın üstünde güneş burcumuzun etkisi ne kadar var ise, yükselen burcumuzun da etkisinin büyük olduğu söylenmekte yalnız yükselen burcu süreci biraz daha farklı ilerliyor.

 Yükselen Burç Nedir?

 Halk dilinde burç denildiğinde akla gelen direk normal yani Güneş burcumuzdur. Fakat hayatımızda birde yükselen burcumuz var. Sizin doğdunuz anda ufuk çizgisinden doğu ufkuna doğru yükselen burcunuza Yükselen burcu denir. Öyle ki Yükselen burcunuzu hesaplamak için muhakkak Güneş burcunuzu ve doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir. Bütün Güneş burçları, Yükselen burçları, Alçalan burçlar ve Gezegenler Astroloji içinde konu alır.

 Alçalan Burç Nedir, Neye Göre Hesaplanır?

 Alçalan burç ise doğduğunuz anın konumuna göre güneşin battığı noktadır. Aynı Yükselen burcundaki gibi yine doğum saatinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Ve Yükselen burcunun tam zıt özelliklerine sahiptir. Yıldız haritasında ise 7.evi(Descendant) temsil eder. Aynı zamanda Alçalan Burcu diğer burç yorumlarının aksine kişinin ikili ilişkileriyle, sosyal yaşantısı, hayatınızda ki partnerinizle uyumunuz ve aşk hayatınız ile ilgilidir. İnsanlar birlikte olmak istediği insanlar ile bir ilişkiye girmeden önce uyumlarını öğrenebilmek için Sinastri Testi uygularlar.

 Sinastri Testi Nedir?

 

 İki partnerin birbiriyle uyumunun, aşk ve ilişki durumlarının detaylıca öğrenilmesini sağlar. İki haritanın karşılaştırılmasıyla yapılır.

 Alçalan Burç Neye Göre Hesaplanır?

 Alçalan Burcunuz, Yükselen Burcunuza göre hesaplanır. Yükselen burcunun tam zıttı olarak ele alındığı için Yükselen burcunu ve doğum saatini bilmeden hesaplamak mümkün değildir.

 Örneğin; yükselen burcunuz başak ise hemen yükselen başağın 7.evindeki burcuna bakılır ve alçalan burcu bulunur. Yükselen burcunuza 180 derece ters düşen burcunuz sizin Alçalan burcunuzdur. Eğer alçalan burcunuzun çıktığı burçla bir ilişki içerisinde değilseniz bu bunun doğru olmadığı anlamına gelmez şayet burç doğru olmasa bile o burcun özelliklerini illaki taşıması gerekiyor. Eğer Yükselen veyahut Alçalan burcunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun için Astroloğa gitmeniz gerekmez. Günümüz şartlarında her bilgiye internetten ulaşabildiğimiz gibi bunlara da ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.