1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Astrolog Nasıl Para Kazanır? Astrolog Maaşı Ne Kadar?
Astrolog Nasıl Para Kazanır? Astrolog Maaşı Ne Kadar?

Astrolog Nasıl Para Kazanır? Astrolog Maaşı Ne Kadar?

Yıldız anlamına gelen astron ve bilim anlamına gelen logos kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşan astrolog, yıldızların konumuna bakarak geleceğe dair haber veren ve astroloji ile ilgilenen kişilere denir.

A+A-

Her türlü olaylar hakkında bilgi verebilirler: toplumsal olaylar, doğa olayları, ölüm tarihi, ilerideki kariyer durumu... Bunu yaparken de yıldızlardan yararlanırlar. Yıldızların bulundukları şekil yorumlama yapılmasına yardımcı olur. Astrologlar sadece gelecekten haber vermezler; içinde bulunulan durum, kişinin karakteri hakkında da yorumlarda bulunurlar.

 Astrolog Mesleğinin Tarihi Nedir?

 Astrologluk çok eski zamanlara dayanmaktadır. Nerede ve nasıl ortaya çıktığı tam olarak bilinmese de ilk insanların yıldızlara bakarak gündelik yaşamını organize etmeye başladığını unutmamalıyız. Daha sonraki zamanlarda da yıldızlardan, gezegenlerden yararlanılmıştır: hava tahmini, yıl gün ay gibi tarih hesaplamaları, felaket tahmini... Bu zaman içindeki gökyüzünün kullanılmasıyla astroloji ve de bu alan sayesinde astrolog mesleği ortaya çıkmıştır.

Astrologlar Ne Yapmakla Sorumludurlar?

l Yıldız falına bakmak

l Kişinin doğduğu gün, yer ve saate göre yıldızların ve gezegenlerin konumu üzerinden oluşturulan çizimi okumak

l Kişinin kendisinin ve çevresinin karakter analizini yapmak

l Geçmiş, gelecek ve günümüz hakkında bilgiler vermek

l Gelecekte dünyada neler olacağını öngörmek

l Farklı alanlardaki eylemler için kişiye uğurlu zamanları ve dönüm noktalarını bilmek

l Kişileri olabilecek kötü şeyler için uyarmak ve de tavsiye vermek

l Kişinin içinde bulunduğu kötü durumlardan ve kötü enerjiden kurtulmanın yollarını göstermek

Astrolog Ne Kadar Maaş Alır?

Astrolog mesleğinde alınan net bir para miktarı yoktur. Bu durumu etkileyen birçok etken vardır: çalışılan yer, ne kadar süredir bu işi yaptığınız, tanınma ölçünüz, yorumlamaları doğru yapma oranı, size duyulan güven gibi. Eğer iyi, deneyimli, popüler bir astrologdan bahsediyorsak iyi bir miktar maaş alıyor diyebiliriz.

 Astrolog Nasıl Olunur?

Öncelikle 'Ben astroloğum.' demekle astrolog olunmayacağı bilinmeli. Astrolog olabilmek için insanların size güvenmesi gerekir ve bu güveni sağlamak için de doğru yorumlamalar yapabilmek, yıldızların konumunu doğru algılayabilmek lazım. Astrolog olmak için şu anda herhangi bir eğitim programı bulunmamaktadır. Diploma alınabilecek bir alan olmamakla birlikte eğitim seviyenizin önemi de yoktur. İster lise ister ilkokul mezunu olun; bu durumun size bir yararı ya da zararı olmayacaktır. İşteki önemli olan şey sezgileriniz ve iyi analizler yapıyor olmanızdır ve bu analizlerin doğru olması gerekir.

Sırf para, ün için yapılan yorumlamalar, analizler sizin bu meslek için uygun olmadığınızı gösterir. Astrolog olmak için önemli olan bir başka nokta da bu mesleğin fal bakmakla ilgisi olmadığını bilmektir. Falın dışında büyücülükle de alakası yoktur. Astrologluk gök bilimi ile ilişkilidir. Bunu yapacak kişinin hem yeterli bilgiye hem de yeterli isteğe sahip olması gerekir. Zaman içindeki doğru yorumlamalar ile astrolog olunur ve mesleği yaptıkça gelişim gösterilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.