İstanbul19 °C
  1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Astroloji Nasıl Öğrenilir? Astroloji Öğrenme Taktikleri
Astroloji Nasıl Öğrenilir? Astroloji Öğrenme Taktikleri

Astroloji Nasıl Öğrenilir? Astroloji Öğrenme Taktikleri

M.Ö 2500 sene öncesine kadar büyük bir geçmişi vardır ve bilimsel bir gerçekliğe sahip değildir.

A+A-

Ancak medeniyetler boyu insanlar gökyüzündeki muhteşem parıltılara sahip yıldızların yaşamları üzerine etkilerini merak etmişlerdir. İlk yazılı kanıtları Mezopotamya’da ki Asur ve Babil uygarlıklarında bulunmuştur. Öyle ki, Mezopotamya tarihinin erken dönemlerinde, gök bilimi danışmanları kraliyet ailesine devlet yönetimi konusunda akıl verirlerdi.

 Gök olaylarının, gök cisimlerinin insan karakterine ve kaderine etkisi inancıyla ortaya çıkmıştır. Öğrenmek kolay değildir ama zevklidir. Pratikte yabancı dil öğrenmeye benzer ama bu yıldızların, evrenin dilini öğrenmektir. İnsanın düşüncelerini baştan sonra değiştirerek, köklü bir bilinç etkisine neden olur ve bütün bakış açıları buna göre yenilenir.

 

 Öğrenim süreci iki başlık altında değerlendirilebilir; bir kursa katılarak öğrenmek ve kendi kendine öğrenmek. Her ikisi de kişide bambaşka bir hayat yolu oluşturmasını sağlayacaktır.

 

 1- Kurslarına Katılmak

 

 Bir ömür sürecek bir ilgiyi gerektirir, bir tutkudur. Hızlı bir öğrenim kazanmak ve edinilen bilgileri unutmamak için, neredeyse tüm zamanı buna ayırmak gerekmektedir. Ancak bu kişinin özel hayatına, çalışma hayatına kısacası yaşam şartlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle en verimli kurs kişinin kendi evine veya işine, maddi imkânlarına uygun olan yüz yüze kurs olacaktır.

 

 Astroloji temel seviye kursları ile genellikle haftada iki-üç saatlik eğitimler alabilir ve bir başlangıç oluşturabilirsiniz. Ancak nasıl bir yabancı dili bu kadar az ve kısa derslerle akıcı bir şekilde öğrenilemeyeceği gibi bunda da durum aynıdır. Kursta edinilen temelin üzerine kişi kendisi de katkıda bulunmalı, araştırmalı ve disiplinli bir ek çalışma oluşturmalıdır.

 

 2-Kendi Kendine Öğrenme Metodu

 

 Temel seviye bir kursta, eğitimcilerin rehberliğinde kişi hangi yolu izleyeceğini öğrenebilir. Ancak kendi kendine öğrenme metodunda bu durum tamamen kişinin kendi araştırmalarına, buna ayırdığı vakte ve özverisine bağlı olacaktır.

 

 Günümüzde temel seviye bilgileri dijital ortamlardan kolaylıkla edinilebilir. Uzman ve güvenilir kişiler araştırılabilir, öneride bulunduğu yöntemler, araştırma yöntemlerinde uygulanabilir. Kişi, güvenilir kitaplar edinerek, ayrıntılı bir çalışma sürecine girebilir.Bu durum tamamen kişinin ayırabileceği zamana ve ilgiye bağlıdır.

 

 Kendi kendine öğrenme metodunda oldukça çok okuma yapmak önemlidir. Öncelikle bazı sembolleri, gezegenleri, isimleri ezberlemek gerekmektedir, bunun için de belli başlıklar ile bir öğrenim süreci hazırlanabilir. Bu başlıkları şu şekilde örneklendirebiliriz;

 

l Tarihi yapı

l Teknikleri

l Semboller

l Haritaları, hayat ve yıldız haritası çıkarma

l Evlerin anlamları

l Gök cisimlerinin anlamları

l Gök olayları, tarihleri ve insanlığa etkileri

l Burçlar ve neyi temsil ettikleri

l Burç grupları ve ne anlama geldikleri

-Su grubu burçlar

 -Ateş grubu burçlar

 -Hava grubu burçlar

 -Lider grubu burçlar

 -Sabit grubu burçlar

 -Değişken grubu burçlar

 

l Açıların simgeleri ve anlamları

Bu başlıklar ile öğrenmekte olan kişi, bir doğum haritasını anlayabilir ve bir alt yapı oluşturabilir. Daha sonra öğrenim alanını genişletebilir, progres ve transit haritalar ile hayatında neler olabileceğine dair fikirler elde edebilir.

 

 Başlangıçta genel olarak önerilen ise, temel seviyede kendi kendine öğrenme metodu ile öğrenmek, orta ve ileri seviyeler için eğitmenler ve kurslarla görüşmek yönündedir.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.