İstanbul17 °C
 1. HABERLER

 2. ASTROLOJİ

 3. Burçlar Ayın Kaçında Değişiyor? Burçların Değişme Rutinleri
Burçlar Ayın Kaçında Değişiyor? Burçların Değişme Rutinleri

Burçlar Ayın Kaçında Değişiyor? Burçların Değişme Rutinleri

Astroloji sayesinde birçok insanın karakteri doğum tarihi ve saatine göre belirlenebilmektedir. Elbette ki yalnızca doğum tarih ve saatine göre bir insanın karakter analizi yapılamamaktadır.

A+A-

Şayet durum böyle olsa idi dünyada yalnızca 12 tip insan olmuş olurdu. Fakat burçlar, bize o kişi hakkında çok büyük bilgiler sunabilmektedir ve geçmiş ile geleceği bizlere daha anlamlı şekilde aktarabilmektedir.

Tüm Burçları Bilmek Neden Önemlidir?

Yıldız haritanızda belirli bir burcun gezegen yerleşimine sahip olmasanız bile birçok gezegen yıl boyunca o burcu ziyaret edip enerjisine maruz kaldığı için astroloji içindeki her burcun enerjisini bilmek ve anlamak oldukça önem taşımaktadır.

Burçlar Nelerdir?

Temelde on iki adet burç bulunmaktadır:

 • Koç Burcu: 21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında doğan bireyler Koç Burcu’dur. Enerjik, inatçı, cesur, güçlü, kıskanç, buyurgan gibi özelliklere sahiptirler ve genellikle duygularını en güçlü şekilde yaşamaları ile meşhurdurlar.
 • Boğa Burcu: 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında doğan bireyler Boğa Burcu’dur. Güvenilir, uyumlu, kararlı, tembelliğe yatkın, sanata ve güzelliğe düşkün, alıngan insanlardır. Hayatın tadını çıkarmayı severler.
 • İkizler Burcu: 21 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasında doğan bireyler İkizler Burcu’dur. Özgün, denge kurma konusunda problemli, alımlı, depresif, maceracı özelliklere sahip bireylerdir. Genellikle karar verme konusunda fazlaca güçlük yaşamaktadırlar.
 • Yengeç Burcu: 22 Haziran - 22 Temmuz tarihleri arasında doğan bireyler Yengeç Burcu’dur. Hassas, sempatik, kuşkucu, tutumlu, dağınık bireylerdir. Gerektiğinde çok sabırlıdırlar.
 • Aslan Burcu: 23 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında doğan bireyler Aslan Burcu’dur. Cömert, sabit fikirli, yaratıcı, kendini beğenen, neşeli bireylerdir. İnsanları organize etmeyi, lider olmayı severler.
 • Başak Burcu: 23 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında doğan bireyler Başak Burcu’dur. Becerikli, yardımsever, eleştirici, hazırcevap ve pratiktirler. Düzen takıntıları vardır, her şeyin temiz ve tertipli olmasından hoşlanırlar.
 • Terazi Burcu: 23 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında doğan bireyler Terazi Burcu’dur. Güzel sanatlara yetenekli, duygusal, alıngan, zarafet sahibi, romantik, kararları çok çabuk değişebilen, idealist insanlardır.
 • Akrep Burcu: 23 Ekim - 21 Kasım tarihleri arasında doğan bireyler Akrep Burcu’dur. Sabırlı, disiplinli, güven duymakta zorlanan, kindar, dikkatli bireylerdir. Hafızaları çok kuvvetlidir ve kolaylıkla unutmazlar.
 • Yay Burcu: 22 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında doğan bireyler Yay Burcu’dur. Neşeli, sabırsız, hareketli, aşırı iyimser bireylerdir. Hayal güçleri oldukça zengindir.
 •  Oğlak Burcu: 22 Aralık - 19 Ocak tarihleri arasında doğan bireyler Oğlak Burcu’dur. Sadık, çalışkan, dürüst, kötümserliğe yatkın bireylerdir. Ailelerine çok düşkün olurlar.
 •  Kova Burcu: 20 Ocak - 18 Şubat tarihleri arasında doğan bireyler Kova Burcu’dur. Entelektüel, mucit, yeniliğe meraklı, isyankar, kendini beğenmiş, çılgın kişilerdir. Bağımsızlıklarına düşkündürler.
 •  Balık Burcu: 19 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında doğan bireyler Balık Burcu’dur. Merhametli, karamsar, çekingen, kolay uyum sağlayabilen kişilerdir. Duygularını çok yoğun yaşarlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.