1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ekonomi Dersine Nasıl Çalışılır? Ekonomi Dersinde Nasıl Daha İyi Olunur?
Ekonomi Dersine Nasıl Çalışılır? Ekonomi Dersinde Nasıl Daha İyi Olunur?

Ekonomi Dersine Nasıl Çalışılır? Ekonomi Dersinde Nasıl Daha İyi Olunur?

Ekonomi sözcüğü eski Yunancadan gelir ve anlamı ev yönetimi demektir. Ekonomi ticaret, üretim, dağıtım ve ihracatı kapsar. Bunun yanında insan ihtiyaçlarını karşılayan her eylemi de kapsar.

A+A-

Ekonomik olayların incelenmesi dersin temel amacıdır. Derste fiyatlandırma nasıl hesaplanır ve fiyatların incelenmesi gibi temel konuları öğrenirsiniz. Bunların yanında, para, banka ve yatırım gibi konuların gelişiminin analizini öğrenirsiniz.

Ekonomi Dersine Nasıl Çalışılır?

Ders çalışırken maksimum verim almak en önemli etkendir. Çalışma veriminizi arttırmak için etken faktörlerden maksimum yararlanmaya çalışın. Bu faktörler planlı çalışma, çalışma ortamı, dikkat ve tekrar yapmaktan oluşur.

Nasıl Planlı Çalışılır?

Ekonomi dersine çalışmaya başlamadan önce dersteki eksiklerinizi belirleyin. Eksikler belirlendikten sonra üst sınıflardan, arkadaşlarınızdan ve ya kendi tuttuğunuz notları kendinize en rahat şekilde hazırlayın. Ekonomi dersinde matematik faktörü çok önemli olduğundan ekonomi dersine başlamadan önce matematik eksiklerinizi gidermeye çalışın. Matematikten eksiklerinizin olması ekonomi dersinde size sorunlar yaşatacaktır.

Çalışma Ortamı Nasıl Olur?

Çalışma ortamı sizin için rahat ve düzenli olmalıdır. Ders çalışmadan önce çalışma masanızı düzenli şekilde ayarlarsanız eğer, ders çalışırken notlarınıza ve size gerekli olacak eşyalara rahat bir şekilde ulaşa bileceksiniz. Aksi takdirde eşya ve ya not aramakla zaman kaybedip dikkatinizi dağıtacaksınızdır.

Dikkatimi Daha Fazla Derse Nasıl Veririm?

Dersinize dikkatli çalışmak sizin veriminizi epey bir arttıracaktır. Örneğin, bir paragrafı ve ya tanımı dikkatli şekilde bir ve ya iki kere okuduğunuzda aklınıza daha rahat oturacaktır. Aksi takdirde küçük bir olayı anlamak için altı-yedi kere okumak zorunda kalacaksınızdır. Bu da zaman kaybı ve motivasyon kaybı getirecektir. Bunun için odada ve ya çalışma ortamında bulunan tüm dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulun.

Tekrar Yapmanın Önemi

Derslerinize çalışırken eski konulara bakmayı kesinlikle unutmayın. Çünkü tekrar yapmadığınız süreçte eski konular yavaş-yavaş unutulur ve eksiklikler olması nedeniyle yeni konuları rahatlıkla anlayamazsınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.