1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ester C Vitamini Zayıflatır Mı? Ester Etkileri Nelerdir?
Ester C Vitamini Zayıflatır Mı? Ester Etkileri Nelerdir?

Ester C Vitamini Zayıflatır Mı? Ester Etkileri Nelerdir?

Bağışıklığa destek olmak ve hastalıklardan korunmak için kullanılan patentli bir C vitamini formudur.

A+A-

Bağışıklığa destek olmak ve hastalıklardan korunmak için kullanılan patentli bir C vitamini formudur ester C vitamini her yaştaki insanın sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi için vücuduna alması gereken bir vitamin çeşididir ve takviye gıdalar içerisinde olmazsa olmazlardandır. Daha fazla kış döneminde üzerine dikkatleri çeken bağışıklığı arttırma çabalarında en kritik role sahiptir. Hastalıklara yakalanmamamız için büyük bir rolü vardır.

 C Vitamini Faydaları Nelerdir?

l C vitamini suda çözünebilir özelliktedir ve vücudun anahtar niteliğindeki antioksidanlarındandır.

l C vitamini dinç kalınmasına yardımcı olur, vücudu zinde tutar. Yorucu olan bir günde C vitamini takviyesi almak daha enerjik hissedilmesini sağlar.

l C vitamini bağışıklığın desteklenmesine yardımcı olur. Daha fazla kış aylarında olan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

 Ester C Vitamini Hem Yağda Hem Suda Çözünür!

 Bu yüzden Ester C sıradan C vitaminin farklıdır bu farklar şunlardır:

 Mideye Dost Ester C Vitamini

 Ester C formu farklıdır ve asidik değildir. C vitaminin asidik şekilde olmayan nötr halini içeren patentli formüle edilmiş halidir. C vitamini gibi asidik forma sahip olmadığı için de asidik bir içeriğe sahip olan midede hassasiyet oluşturmaz. Asidik gıdalardan rahatsız olan ve buna hassasiyet kazanmış insanlar için de güvenilir bir C vitamini formudur.

 Diğer Formlardan Daha Fazla Emilime Sahip

 Bu form diğer C vitamini formlarına göre hem yağda hem suda çözündüğü için daha yüksek emilime sahiptir. Daha rahat emilir.

 Diğer Formlardan Daha Uzun Süreli Etkiye Sahip

 

 Ester formu vücutta daha uzun süre kalabildiği için diğer formlardan daha uzun sürede emilir. Etkisi ise standart bir C vitamini takviyesine göre çok daha uzundur. Bu sayede bağışıklık sistemini günün tamamında korumaya ve desteklemeye yardımcı olur.

 Hızlı Yağ Yakımı İçin Ester C Vitaminin Etkisi

 C vitamini yağ yakılmasını hızlandırır. Vücuttaki yağları enerjiye dönüştürerek kilo verilmesine katkı sağlayan dördüncü amonyum katyonunun sentezinde rol alana C vitaminidir. Özellikle egzersizde önce alınan C vitamini yağ yakımın hızlanmasına yardım eder. Kilo verilmesine katkı sağlayan C vitamini özellikle sabahları alındığında metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Zayıflama açısından Ester C vitamini ise hem vücutta daha uzun süre kalabildiği hem de yağda ve de su da çözünebildiğinden C vitaminin diğer formlarından daha fazla zayıflamayı kolaylaştırır. Çünkü dördüncü amonyum katyonunun sentezinde rol alırken uzun bir süre geçirilmesini ve bu şekilde daha fazla metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

 Ayrıca C Vitaminin İyi Geldiği Bazı Durumlar

l Kronik hastalıklara yakalanma riskini oldukça azaltır

l Kan yağlarının dengelenmesini sağlar

l Gut ataklarının önlenmesini sağlar

l Demirin emilmesini arttırır

l Bilişsel fonksiyonların güçlenmesini sağlar

l Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar

Ester C vitamini takviyesi almak (özellikle sabahları aç karnına) metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.