İstanbul16 °C
  1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Hangi Burçlar Dolunaydan Etkilenir? Dolunaydan Etkilenen Burçlar
Hangi Burçlar Dolunaydan Etkilenir? Dolunaydan Etkilenen Burçlar

Hangi Burçlar Dolunaydan Etkilenir? Dolunaydan Etkilenen Burçlar

Güneş tutulması, dolunay görülmesi ve ay ışığı gibi yıldız ve gezegen odaklı gök cismi olaylarının insan üzerine bir etkisi olmadığı her ne kadar bilimsel çevrelerce yaygın olarak kabul edilen bir tez olsa da, insanlar için hala bir inanç malzemesidir.

A+A-

Hatta İngilizce de "aydan ve onun hareketlerinden etkilenen delilik hali" anlamında kullanılan "lunacy" kelimesi bile mevcuttur. Dolunayın insan üzerinde etkili olduğuna inanan insanlar, ayın bu evresinin doğumların artışına neden olduğu, özellikle kadınlarda duygusal geçişlere sebep olduğu ve yaygın olarak fazla uyku hormonu salgılanmasına sebep olduğuna inanırlar. Bu evrede bazı insanlarda duygu geçişleri ağlama nöbetleri şeklinde kendisini gösterirken bazı insanlarda da aşırı huzursuzluğa yol açabilir. Ek olarak yapılan bir araştırmaya göre ayın dolunay evresinde işlenen cinayet oranları ve trafik kazaları diğer evlerine göre daha fazladır.

 Hangi Burçlar Dolunaydan Etkilenir?

 Astroloji insanların dolunaydan etkilendiği görüşüne katılmakta olup, bu konuda hangi burcun ne kadar etkilendiğini detaylı olarak sunmaktadır. Dolunaydan en çok etkilenen burç, dolunayın hangi burcun evresinde gerçekleştiğine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin geçtiğimiz ekim ayının başında gerçekleşen koç dolunayından en çok etkilenen burçlar başta koç olmak üzere yengeç, terazi ve oğlak burç grupları olmuştur. Koç dolunayının etkilenen insanlarda ani çıkışlar ve insan ilişkilerinde bozulmalar gibi sonuçları olmuştur.

 Dolunayın bireysel etkileri bir yana evrensel nitelikte etkileri olacağı da varsayılan bir gerçektir. Örneğin söz konusu koç dolunayında ekonominin kötüye gideceği ve dövizin artacağı, covid vakalarında artış gözleneceği ve politik gerilimler yaşanacağı öngörülmektedir. Yine geçtiğimiz ekim ayının sonunda ise boğa dolunayı gerçekleşmiş ve dolunaydan da ne çok başta boğa burcu olmak üzere akrep, aslan ve kova burçları etkilenmiştir. Bu dolunay sırasında bu burçların gündeminde maddi konuların ön plana çıkabileceği öngörülmüştür. Bunların haricinde dolunay boyunca burçların yeme içme ve diyet yapma gibi konulara dikkat etmesi gerektiği, estetik ve sanat gibi alanlara ilgilerinin kayabileceği tahmin edilmektedir.

Dolunay Sırasında Burçlar Ne Yapmalı?

Dolunayın en belirgin özelliği insanların duygularına olan etkileridir. Bu sebeple dolunay sırasında burçlar öncelikle duygu durumlarını kontrol etmeye hazırlıklı olmalılardır. Burçlar bu duygu durum değişiklikleri boyunca aile, iş ve arkadaş ilişkilerinde dikkatli ve sabırlı davranmalılardır. Bir başka özelliği baş ve migren gibi ağrılara sebep olması olduğu için dolunay boyunca beden ve fiziki zorlayacak koşullardan kaçınmalıdırlar. Ayın bu evresinde fiziki ve zihni yorgunluk durumunu minimuma indirmek için tavsiyeler arasında tütsü yakmak, spor yapmak ve verilecek önemli kararlar için iyice düşünmek yararlı olacaktır. Bunlara ek olarak dolunay boyunca sessiz ve havalandırılmış bir ortamda beyaz bir mum ve tütsü yakarak iyice ve sadece insanın kendisine odaklanarak dolunay ritüeli yapılabilmektedir.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.