1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Kahve Falı Geleceği Bilir Mi? Falcılar Hakkında Her Şey!
Kahve Falı Geleceği Bilir Mi? Falcılar Hakkında Her Şey!

Kahve Falı Geleceği Bilir Mi? Falcılar Hakkında Her Şey!

Kahve, geçmişten günümüze Türk toplumunda önemli yer tutan bir bölüm olmuştur. Kültürel alışverişimizi geliştirmek için en iyi yöntem kahve eşliğinde sohbet etmektir.

A+A-

Misafirliğe gidildiğinde, misafir geldiğinde mutlaka kahve ikram edilir. Ancak kahve falı bambaşka bir konudur. Artık neredeyse bir mesleğe dönüşmüş ve kendisine yol çizmiştir. Bilimsel olarak bir kesinlik içermese de insanın inanma ihtiyacını kolayca karşılayan bir yöntem haline gelmiştir.

 Gelecek mi?

  Kahve fallarının kişinin gördüklerinin yorumlama şekli olduğu açıktır. Karşındakini ne kadar tanıdığına, onun hakkında ne kadar fikri olduğu ve benzeri özelliklere göre değişir. Fallar geleceği mi söyler? Ya da fala bakan kişi geleceği yorumlayabilir mi? Bu tamamen kişinin "iç görü"süne ya da yorumlama şekline göre değişir. Birçok insan bilinmezi merak ettiği için falların geleceği söylediğine inanır. Eğer fallar geleceği gösterseydi söylenen her şeyin doğru olması gerekirdi. Söylenenlerin doğruluğu da falına bakılan kişinin hayatını yorumlama şekline göre değişir.

Geçmiş mi?

Fallar kimi zaman geçmişi de yorumlayabilir. Hatta ikisini bir arada bile yapabilir. Bu yine falı bakılan kişinin bilgisine, ruh haline, altıncı hissine ve benzeri birçok etmene göre değişiklik gösterir. Geçmişi tahmin etmek fal bakan kişinin karşısındakini bilmesiyle alakalı olabilir. Bu sebeple falcılar genelde tanınmadık, alakasız kişilerden seçilir. İnsanların hayatlarını okuma sanatı olarak değerlendirilebilecek olan bu fal bakma olayı, günümüzde kendine ait bir sektöre sahiptir.

 Falcılık sektörü

Falcılık, günümüzde astroloji gibi yıldızı parlayan bir sektördür. İyi fal bakmak için belirli bir statüye ulaşmak gerektiğine inanılır. Falcılığı yasal yollardan yapmak pek mümkün değildir. Eş dost arasında sohbetle karışık fal bakmak en iyisidir. Falların, astrolojik bilgilerle harmanlanması falların yorumlanması açısından ekstra kolaylık sağlayabilir. Astrolojik bilgileri hemen her yerden edinmek mümkündür. Belirli ölçülerde kategorileri ve burçların kendileri hakkında bilgi edindikten sonra falları yorumlamak kolaylaşır. Örneğin bir Terazi'nin hemen her burç ile uyum içerisinde olduğu bilinirse, falı bakılan kişinin de terazi olduğu düşünülürse, çevresinde ona uyum sağlayacak karakterleri ayırt etmek kolaylaşır.

Günümüzde astrologlar kendilerini aşıp falcılığı da mesleklerine katmışlardır. Bu ve benzeri tüm olaylara inanmak kişinin yine kendisine kalmıştır. Bilimsel olmadığı aşikar olan fal ve falcılık, insanı rahatlatmak amacıyla kullanılabilir. Daha fazla inanç insanı bilimsellikten uzaklaştırabilir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır. Hiçbir konuda bağnaz olunmamalıdır. Fal bakan kişinin de bir insan olduğu ve yanılabileceğini bilerek hareket etmek gerekir.

Falcılık sektöründe, falcıya ulaşmak için geçmeniz gereken aşamalar yoktur. Bilinen bir falcıya belirli bir ücret karşılığında içtiğiniz kahveyi yorumlatabilirsiniz. Ya da çok iyi fal baktığına inandığınız bir tanıdığınızdan size bir iyilik yapmasını isteyebilirsiniz. Kahve falı konusunda deneyim kazanmak için ise sık sık kahve falı bakmakta yarar vardır. Ancak kahve fallarının doğruluğu kişiden kişiye değişir. Bu mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.