1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Samsung Yazıcı Nasıl Çalışır? Samsung Yazıcının Çalışma Prensibi
Samsung Yazıcı Nasıl Çalışır? Samsung Yazıcının Çalışma Prensibi

Samsung Yazıcı Nasıl Çalışır? Samsung Yazıcının Çalışma Prensibi

Gelişen teknoloji sayesinde Ofis grubu elektronik cihazları, işlerimizi şüphesiz kolaylaştırıyor. Zamandan ve masraflardan önemli derecede tasarruf etmemizi sağlan bu cihazlar artık tam anlamıyla elimiz, kolumuz olmuş durumda.

A+A-

Teknolojinin gelişimi, ihtiyaçların çeşitlenmesi, hızın yaşam içerisinde çok önemli bir hal alması ile özellikle Bilgisayar, Yazıcı, Fotokopi Makineleri ofis grubunda hayati bir önem arz etmektedir.

 Güzel ve hızlı yazı yazma özelliğine sahip katipler, binlerce yıldır devletler arası yazışmalarda çok önemli bir personel idi. Değişen ve gelişen dünyada katiplik mesleği de payına düşeni aldı. Önce daktilolar sonra da bilgisayarın gelişimi ile yazıcılar kullanılmaya başlayınca, zamanında Kral mührü taşıyabilecek kadar önemli bir meslek grubu olan Katipliği artık Bilgisayarı aktif olarak kullanabilen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir mesleğe dönüştü. Günümüzde ise bunu en kolay hale getiren donanım cihazı Yazıcıdır.

 Bilgisayar ortamında yazılan herhangi bir yazıyı kağıda aktaran cihaz Yazıcılardır. Mürekkep püskürtmeli ve lazer olarak iki farklı çalışma prensibi bulunun yazıcılar artık ev ve ofis hayatımızın vazgeçilmezi konumundalar. Her türlü evrak ve arşiv niteliği taşıyan ürünü bu yazıcıları kullanarak çıktı alabilir, saklayabilirsiniz.

 İşte dijital dünyadaki bir yazıyı gerçek hayata aktaran bu cihazlar çeşitli markalar tarafından üretilmekte ve Samsung da bu cihazı üreten markalardan sadece biridir.

 Samsung Marka Yazıcıların Türleri

 Samsung marka yazıcıların hepsi Lazer yazıcı kategorisindedir. Toner (Toz mürekkep) ile çalışma prensibi olan bu yazıcılar yüksek ısıya ulaşarak toz halindeki mürekkebi kağıda işlemek suretiyle çalışmaktadır. Çok sayıda baskı alınması durumunda gayet efektif çalışan bu cihazlar zamandan da tasarruf sağlamaktadırlar.

 Samsung Marka Yazıcı Çeşitleri

 Samsung marka yazıcıların kullanım alanı ve amacına göre üç farklı çeşidi bulunmaktadır:

 

l Yazıcı

l Yazıcı - Tarayıcı - Fotokopi

l Yazıcı - Tarayıcı - Fotokopi - Fax

Yazıcı, dijital dünyadaki bir ürünü (yazı, resim vs.) gerçek hayata aktaran,

 Tarayıcı, somut bir ürünü dijital dünyaya aktaran,

 Fotokopi, somut bir ürünü yine somut bir şekilde çoğaltan,

 Fax ise, somut bir ürünü telefon hattı üzerinden başka bir yere gönderen cihazlardır.

 

 Samsung Marka Yazıcıların Renkli Baskı Seçimi

 Yine ihtiyaca yönelik olarak kullanım yoğunluğuna göre kullanıcıların seçim yapabileceği renkli ve siyah beyaz baskı veren modeller de bulunmaktadır. Genellikle ofis gruplarında siyah beyaz baskı tercih edilirken, ev grupları ve daha çok küçük yaş gruplarına hitabeden sektör kollarında renkli baskı tercih edilmektedir.

 Samsung Marka Yazıcılarda Kablosuz Kullanım Özelliği*

 Gelişen teknoloji sayesinde yazıcı kullanımı da tıpkı diğer elektronik ürünlerin kullanımındaki gibi eskiye nazaran çok daha kolay ve pratik. Artık Samsung Marka Yazıcılardan yazıcı kablosu kullanmadan da çıktı alabilirsiniz. Örneğin evinizin herhangi bir odasından, salonunuzda bulunan yazıcınıza ister bilgisayarınız, ister tabletiniz, isterseniz mobil telefonunuzdan çıktı gönderebilirsiniz.

 Samsung Marka Yazıcılarda Cloud ve Airprint Özelliği*

 Samsung Marka Yazıcınızı Cloud hesaplarınız ile ve Apple marka cihazlarınız ile eşleştirdiğiniz takdirde dünyanın her yerinden yazıcınıza çıktı gönderebilir, çıktılarınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

 *Bu özelliklerin kullanılabilmesi için wireless ve airprint özellikli Samsung Yazıcı modelleri kullanmanız gerekmektedir.

 *Cloud ve Airprint özelliğini kullanabilmek için wireless özellikli Samsung Yazıcı modelleri kullanmalı ve bu yazıcıları bulundukları ortamın Wi-Fi ağı ile eşleştirmeleri gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.