1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yıldızname Çıkıyor Mu? Yıldızname gerçek midir?
Yıldızname Çıkıyor Mu? Yıldızname gerçek midir?

Yıldızname Çıkıyor Mu? Yıldızname gerçek midir?

Yıldızname insanlar tarafından merak edilip araştırılan konular arasında gelir.

A+A-

Ve farklı alanlarda ki birçok insan tarafından da yorumlanır. Örneğin; bir astroloji uzmanı, bir metafizikçi ya da bir ilahiyatçı gibi farklı konularda uzmanlaşmış kişiler kendi alanlarında yıldıznameyi açıklar. Bu konunun birçok alana hitap etmesi ve halk arasında da bu kadar yaygın olması kafa karışıklıklarına ya da kulaktan dolma yanlış bilgilere sahip olunmasına sebebiyet verir. Bu yanlışlardan biri de insanların yıldıznamenin kişinin hayatını ya da yaşamıyla ilgili hemen hemen tüm olumsuzlukları bildiğini düşünüyor olmasıdır. Aslında bu düşünce çokta doğru değildir. Çünkü yıldızname kişinin güncel sorunlarına cevap vermez ve fal aracı olarak kullanılamaz.

Yıldızname nedir?

''Yıldızname klasik astrolojinin İslam'a göre yorumlanmasıdır.'' diyebiliriz. Yani daha dinsel bir içeriğe sahiptir. Arap astrologları, Arap bilginleri, din alimleri İslamiyet ve astroloji kavramlarını birleştirirken farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Bilginlerin bu yorumlarının bulunduğu eserler çoğunlukla Arapça ve Osmanlıca yazılmıştır. Bu durumda bazı kişilerin yıldıznameyi Kuran'dan bakıyorum diyerek insanları kandırmalarına neden olmuştur.

Yıldızname baktırılabilir mi?

Bir kişinin yıldıznamesine bakılabilir fakat kişinin yıldızname okunan ortamda olması ya da en azından ona temas etmiş bir eşyanın o ortamda olması gerekir. Kişi uzakta ya da telefon da ise yıldıznameye bakılması mümkün değildir. Yıldıznameye baktıracak kişinin isim, doğum yılı ve anne adının bilinmesi gerekir. Daha sonra bu bilgiler bir kağıda yazılır ve harflere birer sayısal değer verilir. Harfin başta ve sonda olması da verilen sayısal değeri değiştirebilir. Kişinin ismine ve anne adına verilen sayısal değerler toplanır. Çıkan sayısal değer ay sayısına bölünür. Elde edilen değerler bölen, bölüm, kalan toplanır ve bir sayı elde edilir. Bu sayıda kişinin doğum tarihi ile ilişkilendirilir. Yıldızname de elde edilen her sayının bir anlamı vardır. Ve yıldıznamenize baktırdığınız kişi tarafından size bu sayıların ne anlama geldiğini söyleyip, yaşamınızla çıkan sayılar arasında bir bağ kurulur.

Kişiye bakılan bu yıldıznamenin bir gerçeklik payı var mıdır?

Yıldızname de kişinin hayatına ve yaşantısına ilişkin pek çok veri ve bilgi bulunabilir. Kişinin huyu, mizacı, karakteristik özellikleri, potansiyeli, yetenekleri, evliliği, doğumu, para durumu, aşk hayatı, şanslı ve şanssız dönemleri gibi yine pek çok konuda da bilgi edinilebilir. Aslında yıldızname yıldız ve burçlarla ilgilidir. Nasıl ki burç yorumlarımız için doğru genellemeler yapılsa da aslında kişinin yetiştirilme tarzı, büyüme ve düşünce şekline bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Yani yıldıznameye bakarak insanın geleceği hakkında ya da kaderini etkileyebilecek bir şey söylemek mümkün değildir. Dolayısıyla yıldızname doğru çıkacak diye bir şey yoktur. Aynı burçlarda olduğu gibi tipik karakteristik genellemeler yapılsa da kesin bilgiler söylenemez. Sonuç olarak yıldızname hakkında insanlar arasında doğru bilinen bir çok yanlış vardır. Örneğin; yıldızname Kuran'dan bakılmaz, kader ve gelecek hakkında bilgi vermez ve kesin bir gerçekliği yoktur. İnsanlar annesinin ismini, doğum tarihlerini kimseyle paylaşmamalı ve bu gibi şeylere inanmamalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.