1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Yükselen Burç En Doğru Nasıl Hesaplanır?
Yükselen Burç En Doğru Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç En Doğru Nasıl Hesaplanır?

Astroloji kişiliğimiz ve yeteneklerimiz için olduğu kadar hayatımız hakkında da bize bilgi verir.

A+A-

Yükselen burcu, doğum tarihimize göre hesapladığımız burç kadar dikkate alınmasa da dışarıya gösterdiğimiz davranışlarımızı belirleme açısından oldukça önemlidir. Yükselenimiz hayata olan bakışımızı da etkiler ve alacağımız kararlarda bize yardımcı olur.

 Yükselen burcumuzu nasıl öğreniriz?  

 İlk yöntem ile yükselen burcumuzu hesaplamak için ise doğum tarihimiz, doğum saatimiz ve doğum yeri bilgilerimizin eksiksiz bir şekilde elimizde olması gerekir. Eski zamanlardan beri kullanılan bir daire yardımıyla kabaca yükselenimizi bulabiliriz. İlk olarak bu daire çevresinde günler ve aylar bulunan kısımdan doğduğumuz günü ve ayı seçip doğum saatimizin sayısı kadar ilerletiyoruz. Bu dilimdeki burç kabaca sizin yükseleninizdir. Lakin saatin küsuratını ihmal ettiğimiz için doğruluğu kesin değildir, önceki veya sonraki burç da yükselenimiz olabilir.

 Bir diğer yöntemde ise mantığımızı ve bazı bilgileri kullanmamız yeterlidir. Burçların dizilimini ve doğduğumuz günde güneşin doğduğu ve battığı vakitleri öğrendikten sonra hesaplamaya başlayabiliriz. Doğduğunuz günün sabahı güneş doğmadan veya gecenin son zamanlarına doğru dünyaya gelmişseniz yükselenimiz doğum tarihimizle hesapladığımız burcumuz ile aynı olacaktır. Güneşin doğuşu, sabah ezanı esnasında veya ona yakın vakitlerde doğduysanız; ana burcunuz, bir sonraki veya bir önceki burcunuzdan biri yükseleninizdir. Akşama yakın veya akşam ezanı vaktinde doğdu iseniz ana burcunuzun tam karşısındaki burç, tam karşıdaki burcun öncesindeki veya sonrasındaki burç yükseleninizdir. Gece gerçekleşen doğumlarda ise ana burcunuzun üç ya da dört öncesindeki burç yükseleninizdir.

Yükselen burcunuzun özellikleri ne?

Yükselenimizi hesapladıktan sonra artık nasıl özellikler taşıdığını öğrenebiliriz.

Yükseleniniz: Yengeç

Yükseleni yengeç olanlar hassas ve kolay kırılıp üzülebilen bir yapıya sahiptir. Güvende hissetmek ve duygularını açıkça yaşamak isterler. Karşıdaki insanlar onları kolayca etkileyebilir, bu nedenle hedeflerinden bazen sapabilirler. Analiz yaparken duygularını hesaba katmamak ve olaylara objektif bakmak onlar için zor olabilir. Zaman zaman çaresiz hissedebilirler.

Yükseleniniz: Aslan

Yükseleni aslan olan kişiler yüksek enerjili ve deyim yerindeyse kıpır kıpır insanlardır. Sanata yatkınlıkları vardır hedefleri onlar için önemlidir. Vefalıdırlar ve hatırlama kabiliyetleri yüksektir. Zaman zaman egolu olmaları onlar için olumsuzluk yaratabilir.

Yükseleniniz: Başak

 

 Mükemmeliyetçilikleriyle öne çıkarlar. Bilgi hazineleri zengindir, saygılıdırlar. Eleştirici olmaları onları öne çıkaran özelliklerindendir.

Yükseleniniz: Terazi

Çevreleriyle iletişimleri güçlüdür. Sosyaldirler ve genelde yalnız kalmazlar. Bencil değildirler ve insanlara fırsat verirler. Genelde savaşmak yerine kabullenmeyi tercih ederler.

Yükseleniniz: Akrep

  Genelde kuşku etmeleri ve kontrolcü oluşları ile öne çıkarlar. Kaosu ve çatışmayı severler. İntikamı severler ve kin tutarlar. İnsanları ilk bakışta tanıma ve anlama özellikleri vardır. Bazen içlerinde varoluşsal sıkıntılar çekerler.

Yükseleniniz: Yay

İyimser ve kötüyü düşünmeyen bir yapıları vardır. İdealleri ve benimsedikleri felsefeleri vardır. İnançları yüksektir. Uyum sağlayabilirler ve olumlu enerjileriyle insanları da etkileyebilirler.

Yükseleniniz: Oğlak

Genelde mantıklarını kullanarak kararlar almaları öne çıkan özelliklerindendir. Zorluklar karşısında yılmazlar, inatçılardır. Tutuculardır ve kolay kolay insanlara güvenmezler. Soğukkanlı dururlar ve paraya önem verirler. Kararlı ve azimlidirler.

Yükseleniniz: Kova

Ani kararlar alıp anı yaşamaya meyilli kişilerdir. Yaratıcılıkları ve entelektüel oluşları ön plana çıkar. Özgürlükleri onlar için çok önemlidir. Baskıdan ve sınırlanmaktan hoşlanmazlar.

Yükseleniniz: Balık

Duygusallıkları ile öne çıkarlar. Hassas ve bazen alıngan bir yapıları vardır. Sezileri ve hisleri aldıkları kararlarda etkilidir. Tepkileri bazen aşırı olabilir. Hayal kurmayı severler.

Yükseleniniz: Koç

İnatçılık ettikleri konular olabilir ve bu konularda tartışmaktan çekinmezler. Bazen patavatsızlık denebilecek düzeyde açık konuşabilirler. Sabırsız ve kızgın olabilirler. Bazı konularda mükemmeliyetçidirler.

Yükseleniniz: Boğa

Olayların yavaş ve olgunlaşarak ilerlemesini isterler. Sakin ve sabırlıdırlar. Maddi ve manevi açıdan güvende olmak isterler. Parayı ve yemek yemeyi severler.

Yükseleniniz: İkizler

 

 Hareketli ve bazen de sabırsız kişilerdir. Ortamda enerjisi hemen göze çarpar. Bazen dengesiz davranıp etraflarındaki insanları bezdirebilirler. Dedikoduyu ve kışkırtmayı severler. Heyecanlı ve maceracı kişilerdir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.